Hediyelik Tesbih Hakkında;

Tesbih çeşitleri, tanelerini oluşturan boncuklara göre farklıklar arz eder. Taş, ağaç, kemik ve plastik olarak birbirinden farklı tesbihler üretilmektedir. Toptan tesbih çeşitleri, genellikle maliyetleri açısından plastikten üretilmektedir. Değerli taşlardan üretilen tesbihler, yüksek fiyat ve yapım aşamasının zahmetli olması, özel tesbih gruplarına girmektedir.

Hediyelik tesbihler, kişi ve sayı bazında tercih değişikliği gösterir. Babalar gününde, alınacak hediyelik tesbih tercihi tabi ki değerli taşlardan üretilen 33’lük tesbihlerdir. Hac, umre ve mevlitlerde ise 99’luk tesbih ve 33’lük tesbihler tercih edilir. Bu tesbihler de plastikten üretilir. Üretiminde el işçiliği olamadığı için desenli tesbih ve kokulu tesbih gibi çeşitleri hızlı üretilmekte ve uygun fiyatlarla alına bilmektedir.

Şura Plastik Ltd. Şti., toptan tesbih üretimini, en hızlı ve en kaliteli şekilde sağlamaktadır.

Tesbih Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hac veya umre ziyaretlerinizin sonunda dostlarınıza çeşitli hediyelikler alırsınız. Bunların başında da tesbih gelmektedir. Tesbih alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kanserojen içermesidir. Bu nedenden dolayı plastik tesbihlerde kaliteli hammadde kullanılması gerekmektedir. Şura Plastik San. Tic. Ltd. Şti. olarak bu konuda hassas davranmaktadır.
Ürün kalitesinden ödün vermeden toptan tesbih ve boncuk üretimine devam etmektedir. Kokulu tesbih, desenli tesbih, 33 lü tesbih ve 99 lu tesbih olarak ürün çeşitleri bulunan fabrikamızda, sektörün en sağlıklı üretimini sağlamaktayız.

Namazlardan sonra tesbihat (tesbih) nasıl yapılır?

Vakit namazlarının (Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı)bitiminden sonra tesbihat şöyle yapılır; "Allahumme entesselamu ve minkesselam, tebarekte ya zel celali vel ikram." denilir. "Alâ Rasulina salavat" Anlamı:"Peygamberimiz üzerine salavat" (getirin) anlamında söylenir. Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk "Subhanallahi vel hamdu lillahi ve la ilahe illellahu vallahu ekber. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim." Anlamı: "Allahı bütün noksan sıfatlardan tanzih eder, kemal sıfatlarla muttasıf olduğunu kabul ederim. Bütün hamd ve şükürler Allah'adır. Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur. İhtiyaçları gideren ve zararları yok eden yalnız yüce ve güçlü olan Allah'tır." Ayet el Kursi okunur.
Allahu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm. Lâ te'huzuhû sinetun ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya'lemu mâ beyne eydîhim vemâ halfehum velâ yuhîtûne bişey'in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kursiyyuhussemâvâti vel erd. Velâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm.
Anlamı: "Allah, O'ndan başka ilah yoktur; O, hayydir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi o'nundur. İzni olmadan O'nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O'na hiçbir şey gizli kalmaz.) O'nun bildirdiklerinin dışında insanlar O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür." Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk
"Ve huvel aliyyul aziymizul celali subhanellah." 33 defa Subhanallah:Allah noksanlardan uzaktır, kemal sıfatlarla muttasıf (sıfatlanmış) tır.
"Subhanel bagiy daime nil hamdulillah." 33 defa Elhamdulillah: Hamd (şükür) Allah'adır
"Rabbil alemiyne teala şanuhu allahu ekber." 33 defa Allahu ekber: Allah en büyüktür.
"Lâ ilâhe illâllahu vahdehû lâ şerike leh. Lehu`l-mulku ve lehu`l-hamdu ve huve alâ kulli şey`in kadîr"
"Allah Teala'dan başka ilah yoktur, tek ilah sadece odur, ortağı da yoktur. Bütün mülk ona aittir. Bütün hamdü senalar onadır. Her şeye kadirdir."
"Allahummehşurna fi zumretis salihin" Anlamı: Bizi mahşerde salihler topluluğu ile yargıla. Burada dua edilir.
"El Fatiha" denilir ve Fatiha suresi okunur. Böylece tesbihat sonra erer.

(www.namazzamani.net sitesinden alıntı yapılmıştır)

Tesbih Çeşitleri

Tesbihte kullanılan boncuklar genellikle plastik malzemeden üretilmektedir. Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk Plastiğin ekonomik, hafif ve hızlı üretim olması çoğunluğun tercihi olmaktadır. Bunların dışında değerli taşlar (yakut, zümrüt,necef vb.), hayvansal nesneler(geyik boynuzu, fil dışı, amber vb. ), ağaçlar (abanoz, öd ağacı, palmiye vb.) ve fosil kökenli maddeler (oltu taşı, lületaşı, kehribar vb.) den de tesbih üretilmektedir.

©Copyright 2017 - Tüm hakları ŞuraPlastik Ltd. Şti. ne aittir.
konya reklam ajansı, konya da reklam ajansı web tasarım, kalolog, kurumsal imaj, dijital medya, sosyal medya yönetimi Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk Toptan tesbih, kokulu tesbih, 33 lük tesbih, 99 luk tespih,  desenli tebih, boncuk